Autor

Mauro Ruggiero

Mauro RuggieroMauro Ruggiero (Salerno, 1979) vystudoval filozofii (Univerzita v Salernu) a italský jazyk a kulturu pro cizince (Univerzita v Pise). Po dobu téměř deseti let vyučoval filozofii, historii, akademické dovednosti a italský jazyk a literaturu na gymnáziích a univerzitách a byl akademickým poradcem Czech Academic City města Erbil (irácký Kurdistán).

Je držitelem doktorátu z moderní filologie na Univerzitě Karlově v Praze s tezí o vztahu mezi oficiální kulturou a západním esoterickým myšlením.

Na Univerzitě Karlově v Praze také vedl kurzy současné italské literatury. Je autorem povídek, románů audio příběhů, básní a esejí:  “Le muse ermetiche. Esoterismo e occultismo nella letteratura italiana tra fin de siecle e avanguardia” (Jouvence 2019), “La signora dei tulipani” (Recitace audioknih, 2020), “Poco meno degli angeli” (Prospero editore, 2020), a editorem svazku “Voci in fuga. Scritture italiane nel mondo”, antologie italských spisovatelů v zahraničí (Prospero editore 2021). 

V současné době žije v Praze, kde pracuje jako novinář, kulturní manažer a administrátor Italského kulturního institutu při Italském velvyslanectví v České republice.  

Na Italském kulturním institutu také pravidelně vede kurzy italského jazyka, italské literatury a kultury. 

Jako novinář se zabývá především kulturou, rozhovory (zejména se spisovateli) a italsko-českými kulturními vztahy a spolupracuje s různými italskými i zahraničními časopisy. Je zakladatelem a redaktorem online časopisu http://www.cafeboheme.cz

Je členem několika výborů vědeckých časopisů a kulturních a akademických institucí.

Carlo Lucarelli

10.06.2022 | Mauro Ruggiero |Rubriky

Carlo Lucarelli, mistr žánru „Noir“

Romanopisec, dramaturg, televizní moderátor, autor filmových i televizních scénářů, a mnoho dalšího... Carlo Lucarelli je jedním z autorů, kteří nejvíce přispěli k mezinárodnímu úspěchu současného italského románu „Noir“. Je také jedním z mála autorů detektivek, které vydává prestižní francouzské...