Autor

Anna Militz

Pochází z varšavské čtvrti Praga, od roku 2011 žije na pražské Letné. Vystudovala bohemistiku na FF UK v Praze, v současnosti studuje polonistiku na FF UP v Olomouci. V roce 2012 při své práci na biografii Jany Černé (Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse) objevila dopisy Mileny Jesenské z věznic v Drážďanech a na Pankráci a z koncentračního tábora Ravensbrück, které byly do té doby považovány za ztracené. V roce 2016 vyšel soubor básnického a povídkového díla Jany Černé s názvem Tohle je skutečnost, Anna Militz se na titulu podílela coby editorka.

12.04.2017 | Anna Militz | Články

O Wiolettě Greg, nominované na Man Bookerovou cenu.

15 března byly zveřejněné širší nominace na Mezinárodní Man Bookerovou cenu. Vedle známých jmen jako Amos Oz či Jen Lien-kche (hosté Festivalu spisovatelů Praha) se v seznamu objevila i polská básnířka a prozaička Wioletta Grzegorzewská, v zahraničí publikující pod jménem Wioletta Greg.

22.01.2017 | Anna Militz | Próza

Olga Tokarczuková: Knihy Jakubovy

Olgu Tokarczukovou českým čtenářům není třeba představovat. Už léta patří mezi nejznámější a nejčtenější polské autory v Česku. Proslavila se románem Pravěk a jiné časy (1996, česky 1999, 2007 Host), který byl přeložen do více než dvaceti jazyků, včetně čínštiny či katalánštiny.


Realitní kancelář, nemovitosti Praha o okolí. Realitní servis, prodej bytů a rodinných domů, pronájem rezidenčních prostor a kanceláří v Praze.   reklama